System monitorowania i śledzenia przesyłek międzynarodowych

Monitoring/ Monitorowanie – to działania skupione na obserwacji, długotrwałej i stałej kontroli – z definicji przy użyciu narzędzia wyposażonego w obiektyw. W języku polskim przyjęło się w użytku powszechnym jako popularny zamiennik takich słów jak „śledzić”, „nadzorować”, „obserwować”. Monitorowanie jest ważnym elementem w systemach nowoczesnych technologii, które pozwalają nam na eliminowanie błędów, awarii i pomyłek, jakie mogą przydarzyć się w funkcjonowaniu każdej firmy. Monitoring dzielimy tu na operacyjny i planistyczny. Umożliwienie śledzenia przesyłki przez klientów/ jak i pracowników wspiera wcześniej wspomniany monitoring operacyjny oraz wszelkie formy zarządzania awariami w przedsiębiorstwie. Obserwując dane zamówienie, pracownicy mogą wcześniej powiadomić osobę korzystającą z ich usług przykładowo o opóźnieniu przesyłki. Taka sama sytuacja może mieć miejsce w odwrotną stronę, to klient ma prawo do weryfikacji zamówienia i sam może zwrócić uwagę pracownikom, że coś dzieje się z jego transportem.   

Bezpieczeństwo

Firma, która oferuje możliwość monitorowania realizowanych przez siebie działań (nadanie i wysyłka paczek) wzbudza większe zaufanie u klientów. Osoba korzystająca z oferty ma poczucie bezpieczeństwa, iż w każdej chwili może sprawdzić status swojego zamówienia. Ten element jest niezwykle istotny w przypadku interesantów, którym zależy na czasie oraz określonym terminie przesyłki i realizacji zlecenia. W dzisiejszych czasach coraz więcej sprawunków załatwiamy przez Internet, a szybki tryb życia sprawia, że w znacznej ich części priorytetowy jest czas, (załatwienie sprawy w  jak najszybszym tempie – szybko, bezproblemowo i online. Ma to znaczenie zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych.

Przesyłka zagraniczna

Operatorzy logistyczni pozwalają nam wybrać wiele destynacji zagranicznych (europejskich: przesyłki do Anglii (http://www.globkurier.pl/paczki-do-anglii-przesylki-do-anglii.html), Holandia, Portugalia, Irlandii itp., oraz Państw z całego świata na przykład USA, Afganistan czy Singapur). Opcjonalne możemy wybierać rodzaj transportu (drogowy/lotniczy) ustalać parametry oraz cennik. Śledzenie opcji przesyłki możemy ustalić w zależności od wyboru operatora na podstawie numeru zamówienia, czy listu przewozowego, na którym określony jest numer naszej przesyłki. Podczas synchronizacji ustawień (posiadanie konta na danej platformie czy w trakcie uzupełniania formularza kontaktowego) powinniśmy dodatkowo otrzymać powiadomienia na bieżąco związane ze zmianami statusu nadanej paczki. Komunikat trafi na nasz adres mailowy bądź bezpośrednio na numer telefony zamawiającego. Stan realizacji wysyłki, możemy sprawić podając odpowiedni numer na stronach internetowych wybranych brokerów usług kurierskich, poczty czy bezpośrednich przewoźników (kurierów). Informacje jakie powinniśmy uzyskać, podzielić się mogą na kilka etapów (przyjęcie/rejestracja paczki, transport, magazynowanie czy potwierdzenie odbioru przed adresata).    

Czytaj także:  Czy sklep internetowy to dobry pomysł na biznes? Czy warto założyć go?

KOrzystaj ze sprawdzoinego systemu monitorowania przesyłek globkurier.pl/porównywarka-cen-kurierów

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*