Sprawdzone sposoby na pracę przez internet

Internet to przestrzeń oferująca nieograniczone możliwości. Dotyczy to również zarabiania i pracy z domu. W zależności od tego, ile ma się wolnego czasu i czego się oczekuje, zarobki w Internecie mogą sięgać od kilkunastu złotych miesięcznie do nawet kilku, a może i kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od posiadanych umiejętności, kontaktów, a także ilości wolnego czasu. Głównie to ostatnie determinuje zarobki. Dla niektórych zatem jest to wyłącznie sposób na dorobienie sobie, dla uczniów i studentów często okazja do zyskania dodatkowej gotówki, a dla innych jedyny sposób na zarobek – alternatywa dla pracy na etacie.

Opłacalne klikanie

Jednym z najprostszych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest rejestracja na portalach, które swoim użytkownikom wypłacają pieniądze za klikanie. To z kolei może wymagać odpowiadania na pytania w ankietach, klikania w reklamy, czytania maili reklamowych, a nawet grania w wybrane gry. Rejestracja jest zazwyczaj bezpłatna, jednak dla niektórych minusem jest fakt, że większość lepiej płatnych portali jest zagranicznych, w związku z czym konieczna jest znajomość języka angielskiego i konto bankowe walutowe, a niekiedy możliwość uzyskiwania płatności w inny sposób. Zaletami tych portali jest możliwość zarabiania w dogodnym dla siebie czasie, łatwe do wykonania zadania, które nie wymagają specjalnych umiejętności, a także możliwość rejestrowania się na wielu witrynach w tym samym czasie.

Freelancer zamiast etatowego pracownika

Nie wszyscy marzą o etacie i spędzaniu ośmiu godzin w ciągu dnia w biurze. Dla niektórych jedyną akceptowalną formą zapewniającą i pieniądze, i swobodę jest praca jako freelancer, czyli wykonywanie otrzymywanych zleceń. Wolny strzelec specjalizuje się już w konkretnej dziedzinie i realizuje projekty zlecone mu w różny sposób. Czasami prowadzi swoją stronę, poprzez którą przyjmuje zlecenia. Niekiedy natomiast korzysta z zewnętrznych portali służących do poszukiwania specjalistów w celu wykonania określonego zadania. Freelancerzy głównie pracują zdalnie. Nie każda umiejętność jednak może przysłużyć się w pracy jako wolny strzelec, dlatego do najpopularniejszych zawodów zalicza się:

  • fotograf – na podstawie portfolio, nierzadko prezentowanego na swojej stronie internetowej, wykonuje zlecenia. Mogą one dotyczyć zdjęć ślubnych, ale też zdjęć dla mediów (fotoreportaże);
  • tłumacz – nie trzeba być tłumaczem przysięgłym, by pracować w tym zawodzie. Zlecenia tłumaczenia mogę dotyczyć wszystkiego: od krótkich notatek po całe książki;
  • copywriter – tzw. lekkie pióro to cecha bardzo pożądana u każdego copywritera. Zarabiają oni na pisaniu artykułów, tekstów reklamowych, wpisów na bloga, opisów katalogowych produktów, a także wielu innych tekstów w zależności od potrzeby zleceniodawców;
  • grafik komputerowy – może tworzyć całe strony internetowe albo pojedyncze ich elementy, a także ilustracje do książek, grafiki do gier i wiele, wiele innych;
  • programista – odpowiada za programowanie gier, programów użytkowych, aplikacji biznesowych wewnętrznych, a także różne systemy.
Czytaj także:  Płatne ankiety przez internet - Ile można zarobić?

Wszystkie te zawody mogą być wykonywane na etacie lub jako wolny strzelec. Co więcej, niektóre można połączyć z pracą na etacie, o ile poświęci się na to odpowiednią ilość czasu.

Youtube – fabryka pieniędzy?

Youtube od jakiegoś czasu uznawane jest za istną fabrykę pieniędzy. Aby zacząć czerpać korzyści finansowe z tego portalu, należy założyć własny kanał, a następnie poznać korzyści płynące z systemu Google Adsense. Hobby, pasje czy ogólnie pomysł na prowadzenie ciekawego kanału na YT mogą zapewnić całkiem duży przypływ gotówki. Szacuje się, że za każde 100 000 wyświetleń zarabia się około 200-300 zł. Dodatkowy zarobek może zapewnić współpraca z markami i lokowanie produktu, co dodatkowo daje od 1 000 zł do nawet dziesiątek tysięcy złotych.

freelancer przedsiębiorca

Opłacalne granie

Ciekawym i opłacalnym sposobem zarabiania przez Internet jest regularna gra w określone gry MMORPG. Polega ono na rozwijaniu postaci, zdobywaniu unikatowych przedmiotów, a następnie sprzedawaniu ich za realną gotówkę. Niekiedy sprzedaje się nawet samą postać na wysokim levelu. Ceny takich przedmiotów sięgają od kilku do nawet kilkuset złotych. Postacie natomiast, w zależności od ich poziomu, mogą sięgać nawet powyżej tysiąca złotych. Na świecie nie brakuje osób skłonnych do ułatwienia sobie rozgrywki sposobem może nie do końca uczciwym, ale na pewno opłacalnym dla zarabiających na tym graczach.

Internet – tysiące możliwości dla każdego

Internet to tysiące możliwości zarabiania dla każdego. W zależności od umiejętności, zainteresowań, a także ilości czasu, jaki można przeznaczyć na zarabianie w sieci, do dyspozycji są dziesiątki portali internetowych, giełd ze zleceniami i gier, na których można zarobić. Wystarczy jedynie poszukać odpowiedniej dla siebie opcji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*