Jak sprawić, aby Klienci polecali Twoją firmę?

Prowadzisz firmę i chcesz, by prosperowała jak najlepiej? O jej sukcesie i pozycji na rynku decyduje wiele czynników. Kluczową rolę ogrywają tu klienci, o których musisz zadbać – bez nich żaden biznes nie ma racji bytu. Jeśli są zadowoleni z usług, polecają Twoją markę innym. Jak sprawić, by robili to jak najczęściej?

Słuchaj klientów

Jakość komunikacji na linii firma-klient ma ogromne znaczenie. Wsłuchuj się w potrzeby odbiorców i staraj się jak najlepiej poznać ich oczekiwania względem świadczonych przez Twoją firmę usług. Nawiązuj z nimi konstruktywny dialog – pozwól się im wypowiedzieć. Do tego celu wykorzystuj np. firmowego bloga i social media. Zachęcaj klientów do pozostawiania opinii w serwisach typu Opinie.info.pl lub Opineo, zaskarb sobie ich atencję ciekawym wpisem czy atrakcyjnym zdjęciem. Zapraszaj do komentowania i oznaczania postów/fotografii odpowiednimi hasztagami.

Godnym polecenia przy tej okazji rozwiązaniem jest również zamieszczanie opinii klientów na firmowych profilach w social mediach. Dzięki temu wiedzą oni, że ich głos ma dla Ciebie znaczenie.

Przemawiaj językiem korzyści

Znasz zasadę „coś za coś”? Jeśli chcesz, aby Twoja firma była polecana, zaproponuj coś w zamian, np. drobną zniżkę na zakupy w Twoim sklepie zarówno dla polecających, jak i klientów pozyskanych z polecenia. Przemawiając językiem korzyści, zdziałasz naprawdę sporo.

Przy tej sposobności istotna uwaga: klienci lubią dostać coś extra, jakiś drobny gratis. Jeśli np. prowadzisz drogerię, dodawaj do zakupów próbki zapachów i kosmetyków. Mała rzecz, a cieszy – Ty zaś punktujesz w oczach klientów i rośnie szansa, że nie tylko do Ciebie wrócą, ale również zachęcą innych do zakupów w Twojej firmie.

Bądź pomocnym ekspertem

Fachowa, profesjonalna pomoc zawsze jest w cenie. Klienci niejednokrotnie mają problem z podjęciem decyzji zakupowej – wahają się, nie mają dostatecznego rozeznania w Twojej ofercie itp. Okaż im wsparcie i pomóż dokonać wyboru. Możesz być pewien, że takie podejście wcześniej czy później zaprocentuje.

Czytaj także:  3 najlepsze sposoby jak skutecznie pozyskiwać klientów w internecie

Tych, co Cię polecają, traktuj priorytetowo

Stare powiedzenie mówi: klient nasz pan. Trudno się nie zgodzić. Niech zatem ci, którzy Twą firmę polecają, będą traktowani priorytetowo.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*