Gdzie szukać tanich noclegów?

Osoby, które pasjonują się podróżowaniem, dość często zadają sobie pytanie “Gdzie szukać tanich noclegów?”. Najprostszą opcją, która przychodzi na myśl, jest wynajem hostelu, gdzie za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy łóżko w pokoju wieloosobowym, wspólną łazienkę i chrapiących współlokatorów. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Istnieje wiele portali, które oferują wynajem kwater za niewielkie kwoty. Prym wśród nich wiedzie Booking czy coraz bardziej popularne Airbnb, za pośrednictwem którego mamy szanse wynajęcia kanapy, pokoju, apartamentu lub nawet całego domu. Serwis cieszy się coraz większą popularnością. Co jednak składa się na jego sukces?

Czym jest Airbnb i jak to działa?

Airbnb jest serwisem, za pośrednictwem którego dostajemy możliwość dzielenia się powierzchnią swoich nieruchomości. Fenomen polega na tym,  że gospodarzami są ludzie, którzy w danej chwili nie korzystają z wynajmowanych przez siebie mieszkań czy domów. Zazwyczaj nie są to więc hotele, co sprawia, że koszta wynajmu są o wiele niższe od cen, które oferują serwisy takie jak Booking czy HostelWorld. Dzięki idei Airbnb zyskują zarówno właściciele nieruchomości, jak i podróżujący. Ponadto, z uwagi, że wynajmowane powierzchnie stanowią prywatne kwatery, ich standard jest często o wiele wyższy od tego, który znajduje się w np. w ofercie hostelowej, a także ich położenie bywa bardzo atrakcyjne. 

Tanie podróżowanie z Airbnb.

Airbnb ma zasięg ogólnoświatowy. Oznacza to, że gospodarzy chętnych na wynajęcie swoich nieruchomości nie brakuje na terenie całego globu. Wystarczy wybrać datę planowanego przez siebie wyjazdu i określić miejsce swojego pobytu, aby aplikacja Airbnb wyszukała odpowiednie dla nas opcje. Wśród filtrów znajdujemy także możliwość określenia widełek cenowych, które nas interesują. 

Zarezerwowanie noclegu za pośrednictwem Airbnb przebiega podobnie jak w przypadku innych systemów rezerwacyjnych znanych z serwisów takich jak Booking.com. Po dokonaniu rezerwacji pobierane są środki z naszego konta i otrzymujemy informacje o dokładnym adresie, pod którym mamy się wstawić w określonej dacie.

Czytaj także:  Jaki ekspres do kawy? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj to przed zakupem

Airbnb buduje także swoisty rodzaj więzi pomiędzy podróżującym, a gospodarzem. Każda ze stron powinna się sobie przedstawić. Dlatego też gospodarz zobligowany jest do napisania kilku słów o sobie w ofercie. Podróżujący nie ma takiego obowiązku, jednak stanowi to na tyle miły gest, że odmowa byłaby zwyczajnie niegrzeczna. Przy rezerwacji na Airbnb warto korzystać wykorzystać kupon do Airbnb z 110 zł zniżką.

Oszczędności, które można poczynić za pośrednictwem serwisu Airbnb są ogromne. Ceny wynajmu mieszkań w ten sposób bywają nawet o połowę tańsze od standardowej hotelowej oferty. Jest to zatem propozycja dla podróżników, których wakacje oparte są o niski budżet, ale rzecz  jasna nie tylko. W końcu pieniądze, które udało się zaoszczędzić na noclegach można przeznaczyć na inne atrakcje takie jak: restauracja, kino, muzea, dyskoteki itp. O tym jak zaoszczędzić z Airbnb przekonały się już tysiące użytkowników na całym świecie. Tanie i komfortowe noclegi są nieodłącznym elementem założeń serwisu. Warto z tego skorzystać. 

Jeżeli posiadasz mieszkanie / pokój lub dom możesz go również wynajmować przez Airbnb. 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*