Aktualizacja: kwiecień 2024 

szkolenia

Prawdą jest, że pracodawcy zatrudniający nowe osoby mają na uwadze głównie ich doświadczenie. Dlaczego tak jest? Otóż, na rynku pracy liczą się faktyczne umiejętności oraz pokazanie tego, że umiemy przekuć teorię w praktykę, z której ktoś (pracodawca) będzie miał realne korzyści. Jednak czy to oznacza, że mamy rezygnować z jakiejkolwiek formy kształcenia się? Oczywiście, że nie. Warto jednak zdecydować się na taką naukę, gdzie za teorią idzie praktyka. Najlepszym sposobem zdobywania teoretycznych i praktycznych umiejętności są właśnie szkolenia.

Czy szkolenia są rzeczywiście tak popularne?

Doszkalanie pracowników staje się standardem w firmach, które stawiają na własny rozwój. Z roku na rok rośnie liczba szkolących się pracowników. Największe zainteresowanie obserwuje się w kadrze menadżerskiej, coraz więcej zwykłych pracowników jest również wysyłanych na wszelkiego rodzaju kursy. Dzięki temu dane przedsiębiorstwo spełnia jedno z ważnych założeń organizacji uczącej się, czyli firmy przyszłości – inwestuje w kapitał ludzki. To właśnie on tworzy każde przedsiębiorstwo od podstaw.

Jakie korzyści dają szkolenia?

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniach są liczne i różne. Dotyczą one całej firmy, jak i każdego pracownika z osobna. Warto szkolić siebie lub swoich pracowników, ponieważ:

  • to najlepsze źródło wiedzy teoretycznej, która w dodatku jest podparta dużą ilością praktyki,
  • dzięki szkoleniom jakość pracy w firmie znacząco rośnie. Wraz z polepszeniem wyników notuje się mniejszą ilość błędów. Każde szkolenie jest okazją do tego, by wznieść swoją firmę na nowy, wyższy poziom,
  • posiadanie nowej wiedzy i kompetencji wzmacnia pewność siebie w pracownikach. W ten sposób stają się oni otwarci na nowe wyzwania. Jednocześnie mogą z dystansu spojrzeć na swoje dotychczasowe osiągnięcia, by zobaczyć, co mogą poprawić,
  • to jedna z najlepszych form motywacji. Szkolenie jest traktowane jako forma wyróżnienia, pokazania, że firma chce inwestować w daną osobę. Poszerzanie kompetencji zdecydowanie polepsza morale w zespole,
  • nie znajdziemy lepszego antidotum na ciągłe rynkowe zmiany. Poszerzanie wiedzy i kompetencji pracowników oznacza dostosowanie się do tego, co czeka dane przedsiębiorstwo w przyszłości,
  • to sposób na poprawę wizerunku danej firmy. Przedsiębiorstwo, które szkoli swoich pracowników, jest lepiej odbierane przez otoczenie.
Czytaj także:  Czego potrzebujesz do założenia strony internetowej - Domena, Hosting, SSL.

Szkolenia stanowią sprawdzoną metodę podnoszenia kwalifikacji w określonym obszarze. Są lekarstwem na konkretne problemy firmy lub szansą na jej lepszy rozwój w danej dziedzinie. 

Polecane strony ze szkoleniami:

superszkolenia.pl – Szkolenia umiejętności miękkich, dla menadżerów, handlowców.

udemy.com – Szkolenia i kursy dla freelancerów, branży it, programistów.

szkolenia.com – Baza szkoleń, katalogi według branż

Nawet, jeśli już masz pracę…

Rynek pracy codziennie się zmienia. Warto podążać za jego wymaganiami, tak by nie okazało się, że już za późno na zmianę. Niezwykle pomocnym narzędziem są szkolenia, które dostarczają nam wiedzy i umiejętności w konkretnym zakresie. Dzięki nim stajemy się bardziej konkurencyjni w oczach aktualnego pracodawcy. Może być również tak, że już od pewnego czasu szukamy innej pracy. Jeśli chcemy, by to właśnie na nas zwrócono uwagę, certyfikaty ze szkolenia z pewnością nam w tym pomogą. Dzięki szkoleniom wzrasta nasza pewność siebie. Widzimy, że potrafimy i jeśli chcemy, to możemy jeszcze więcej – szkolenia stanowią nasz najlepszy kompas na drodze do sukcesu.

Uniwersalność szkoleń pracowniczych

W szkolenia warto inwestować nie tylko pod względem danego stanowiska. Coraz większa znaczenie posiadają umiejętności uniwersalne, które sprawdzają się praktycznie w każdej pracy. Najczęściej są to umiejętności miękkie, czyli te związane z radzeniem sobie ze stresem, współpracą z innymi, motywacją, asertywnością czy umiejętnościami negocjacyjnymi. Taki zestaw kompetencji jest przydatny w każdym zawodzie, i to bez względu na obejmowane przez na stanowisko. Każdy z nas jest w niewielkim stopniu negocjatorem, sprzedawcą i mediatorem. Warto o tym pomyśleć i spojrzeć szerzej na to, jak wiele korzyści może dać nam jedno szkolenie.

Co dalej, czyli z jakich ofert korzystać?

Szukając odpowiedniej firmy szkoleniowej zwracajmy uwagę na opinię, jaką cieszy się w środowisku szkoleniowym. Rekomendacje to jedna z najbardziej miarodajnych form oceny. Ponadto ważne jest doświadczenie trenerów w nauczanej przez nich dziedzinie oraz to, co jest nam oferowane w ramach danego szkolenia – powinniśmy otrzymać szczegółowy plan wydarzenia, materiały szkoleniowe oraz certyfikat zdobycia nowych kompetencji.

Czytaj także:  Jaka platforma będzie lepsza dla twojego bloga: darmowa czy płatna?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Sprawdź również: