Jak wybrać odpowiedni piekarnik dwustrefowy?

Jak wybrać odpowiedni piekarnik dwustrefowy?

Jeśli kuchnia to miejsce, w którym spędzasz dużo czasu, lubisz gotować i testować przepisy na zdrowe dania, a Twoje sprzęty AGD muszą wyprzedzać swoją epokę, by sprostać nowym kulinarnym wyzwaniom, piekarnik dwustrefowy będzie stanowił absolutny must have. Przekonaj się, jak wiele daje możliwości i na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego modelu.

Czym właściwie jest piekarnik dwustrefowy?

To trochę tak, jakby mieć dwa piekarniki w jednym. Przeważnie piekąc coś w klasycznym piekarniku, używamy środkowej półki i to wszystko. Równie dobrze można ograniczyć jego pojemność do połowy. Z drugiej strony czasem przydałoby się móc upiec jednocześnie i ciasto, i pieczeń. Właśnie w tym między innymi specjalizuje się piekarnik dwustrefowy. Technologia Dual Cook czy też Twin Convection zapewnia możliwość pieczenia w jednym czasie dwóch różnych rzeczy w różnych temperaturach i w różnych trybach. Poszczególne półki są specjalnie odgrodzone, zapobiegając przenikaniu się aromatów, ale też i przypalaniu się. Taki piekarnik dwustrefowy pomaga zachować dwie oddzielne przestrzenie robocze o zamkniętym obiegu. Mają osobne wiatraki do termoobiegu, po dwie grzałki do grilla i działają niezależnie. Ma to jeszcze jedną zaletę – pozwala zmniejszyć zużycie prądu. Jednocześnie można przygotowywać dwie potrawy lub wykorzystać jedną część piekarnika, by przygotować coś mniejszego. Użycie jednej części komory zamiast dwóch w żaden sposób nie wpływa na ograniczenie dostępnej mocy. Poza tym takie dwustrefowe piece mają te same tryby pracy i programy, które znajdziemy w innych modelach. Minusem dla niektórych może być fakt, że są to sprzęty do zabudowy. Z drugiej strony – to świetna okazja do tego, by umieścić piekarnik w dogodnym dla siebie miejscu. Przy wszystkich zaletach płynących z dwóch komór, taki piekarnik wciąż można wykorzystać w tradycyjny sposób.

Dodatkowe funkcje, jakie może mieć piekarnik dwustrefowy

Czytaj także:  Dlaczego warto kupować książki w internecie?

Jedną z nich może być funkcja zdalnego sterowania piekarnikiem za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie. To dość wygodne, jeśli jesteśmy zabiegani i chcemy, by ciepły obiad czekał na nas tuż po tym, jak wejdziemy do domu. Dodatkową zaletą jest też pieczenie i gotowanie na parze. Nie od dziś wiadomo, że taka obróbka termiczna posiłków pozwala na zachowanie większej ilości cennych składników odżywczych. Poza tym danie tak przyrządzone jest bardziej soczyste. Obecność pary w piekarniku ma też dodatkowy plus. Jest to możliwość czyszczenia i dezynfekowania za jej pomocą. Taki model będzie wyposażony w specjalną szufladkę do nalewania wody od zewnątrz. Odbywa się to podobnie jak z dosypywaniem proszku do pralki.

Planując zakup tej klasy sprzętu, warto starać się znaleźć jak najwięcej tych funkcji, na których nam zależy, za możliwie najlepszą cenę. Niekiedy warto polować na promocje.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*