3 najlepsze sposoby jak skutecznie pozyskiwać klientów w internecie

Masz firmę i zależy Ci na skutecznym pozyskiwaniu klientów? Wykorzystaj do tego internet – to potężne narzędzie marketingowe, które może stać się Twoim sprzymierzeńcem i dać przewagę nad konkurencją. Pamiętaj jednak o tym, że sprzedaż online rządzi się swoimi prawami – niezbędna jest dobra, spójna z polityką firmy strategia, w której warto zastosować poniższe metody.

jak pozyskiwać klientów

Media społecznościowe mają w dzisiejszych czasach ogromną moc. W Polsce największą popularnością cieszą się Facebook i Instagram, niemniej po piętach depczą im Twitter, Linkedin, Google+, Pinterest oraz Snapchat. Podstawowa zasada brzmi: Twoja firma nie musi być obecna wszędzie, niemniej Fanpage na Facebooku to obecnie podstawa. Social media dają możliwość nawiązania mniej sformalizowanych kontaktów z klientami oraz pozyskania szerokiego grona odbiorców w stosunkowo krótkim czasie. Zamieszczaj wpisy i zdjęcia systematycznie, organizuj konkursy i zachęcaj użytkowników do dyskusji. Dbaj o dobre relacje i wizerunek firmy.

Pozycjonowanie jest niezbędne, jeśli zależy Ci na tym, aby strona Twojej firmy miała wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Zyskujesz w ten sposób klientów ukierunkowanych na zakup konkretnych produktów/usług, zawsze jesteś o krok przed konkurencją, a świadomość marki u konsumentów rośnie. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje pozycjonowania: lokalne i szerokie. Jeśli Twoja firma ma raczej ograniczony zasięg działania, lokalne SEO okaże się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli zaś prowadzisz sklep online, to najwięcej zyskasz za sprawą pozycjonowania szerokiego pod konkretne produkty, jakie masz w ofercie.

E-mail marketing to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania klientów w internecie. Nie jest wcale prawdą, że to spam i nic więcej. Solidnie przygotowana pod tym właśnie kątem kampania niczego wspólnego ze spamem nie ma. Tu kluczowa jest treść – content is a king, nie zapominaj o tym. Treść musi być wartościowa i interesująca dla Twojej grupy docelowej – poznaj jej potrzeby i preferencje, a kampania przyniesie sukces.

Czytaj także:  Czy sklep internetowy to dobry pomysł na biznes? Czy warto założyć go?

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*