StylerBB.net

newsletter

Największa sztuka tkwi w prostocie. O tym, że można prosto i skutecznie wiemy doskonale. Szkopuł tkwi najczęściej w tym, że nie bardzo wiemy jak. Poniżej znajduje się klasyfikacja 5 aplikacji, które zwiększą Twoją produktywność bez względu na to, czy pracujesz, uczysz się, a może zwyczajnie odpoczywasz? Aby nie marnować czasu i niepotrzebnie się denerwować jest na to skuteczna rada. A raczej – 5 rad.

Evernote

Notuj ile wlezie. Pierwsza zasada bytowania podczas studiów, ale nie tylko.  Aplikacja Evernote służy uporządkowaniu informacji, które nas interesują w danym momencie. Możemy wycinać fragmenty tekstu, lub jeśli chcemy – całe artykuły, które trafią do jednego miejsca. Miejsce to jest bardzo proste i przyjazne w obsłudze, w dodatku znakomicie synchronizuje się z tabletem, czy smart fonem. Jest to z pewnością najpopularniejsze narzędzie do przechowywania i segregowania cennych notek.

Stayfocused

Wiemy doskonale, że nasza produktywność w dużej mierze zależy od koncentracji i skupienia. W milionie spraw i stron, które czekają na nas w sieci nie sposób robić wszystkiego na raz. Czasem skuteczniejsze efekty zapewni odpowiednia hierarchia. Aby ją sobie w łatwy sposób ustalić wystarczy pobrać Stayfocused – aplikację zapewniającą czasowe ograniczenie do wybranych stron. A czas i całą resztę funkcji ustalamy sobie rzecz jasna sami. Uporządkujmy się, aby zwiększyć efektywność !

Dropbox

Aplikacja, której przedstawiać chyba nie trzeba, a jeśli należy, to wystarczy jedno zdanie. Wirtualny dysk służący przechowywaniu materiałów i plików. Ponadto Dropbox ułatwia wysyłanie plików o dużej objętości, lub całych katalogów.

Trello

Jakże istotna w naszych obowiązkach jest wydajność. Ilu z nas ma zapełnioną lodówkę kolorowymi karteczkami z listą obowiązków, czy zadań ? A co jeśli większość z nich mamy do wykonania np. na komputerze ? Odpowiedzią jest Trello – tablica w formie aplikacji, która pozwala uzupełnić listę zadań, a także podzielić się nią z innymi.

OneTab

Jeśli również używasz przeglądarki Google Chrome i masz nieustający problem z zapełnionym paskiem zakładek w którym tworzy się jeden wielki chaos, polecam skorzystanie z aplikacji OneTab. Taki rodzaj wtyczki pozwoli na zachowanie i uporządkowanie wszystkich otwartych stron w jednym miejscu.

Dzięki tym pięciu aplikacjom twoja praca stanie się bardziej wydajna i uporządkowana. Służą one ułatwieniu wykonywanych obowiązków i zapewnią wiele satysfakcji z użytkowania.

Jaka platforma będzie lepsza dla twojego bloga: darmowa czy płatna? Robimy porównanie

Wymyślenie tematu swojego bloga to dopiero początek przygody bloggera. W tym miejscu skupimy się na porównaniu darmowych platform przeznaczonych do prowadzenia bloga oraz płatnego, w tym wypadku najpopularniejszego WordPressa.

Zacznijmy od końca czyli ograniczenia

Jak łatwo się domyślić, darmowe platformy mają szereg ograniczeń, jakie skrzętnie wprowadzają oraz kilka przemyślnie skonstruowanych zasad, które wymuszają na nas pewne zachowania. I tak, aby założyć bloga z popularną końcówką blogspot.com trzeba mieć przede wszystkim założone konto Google, do którego należy ta domena. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie przejść do naszej platformy.

Dostępne darmowe platformy:

Co można zrobić na własnym blogu?

Darmowe platformy charakteryzują się dwiema podstawowymi cechami: są bardzo proste w obsłudze oraz co często za tym idzie, posiadają bardzo mało funkcji, z jakich możemy korzystać jako administratorzy naszego blogu. Do prowadzenia jakiegoś bardzo amatorskiego blogu ilość funkcji i dodatków zapewne wystarczy, jednak dla tych, którzy nie chcą iść na łatwiznę – to zdecydowanie za mało. Nie powala także ilość szablonów dostępnych za darmo na takich platformach, więc w zasadzie co któryś blog wygląda dokładnie tak samo i nie ma żadnych szans na to, by się czymś wyróżnić spośród innych.

Co za to oferuje płatna platforma WordPress?

Nie bez powodu WordPress jest najpopularniejszą platformą do tworzenia blogów czy prostszych stron internetowych. To tutaj z łatwością można połączyć prostotę obsługi (w porównaniu z kolejnymi, tym razem płatnymi platformami) z niezwykłą funkcjonalnością. WordPress daje także możliwość kontrolowania nie tylko wyglądu swojej strony, ale także treści i długości zamieszczanych wpisów. Ogromna ilość przeróżnego rodzaju wtyczek pozwala na spersonalizowanie bloga czy strony, a sam wygląd strony można zmieniać za pomocą tysięcy darmowych szablonów lub kosztujących raczej niewielkie sumy pieniędzy ich płatne odpowiedniki.

W mojej opinii lepiej skorzystać z najpopularniejszego CMS’a – WordPress w porównaniu darmowymi platformai jak Blogger (które dają pewne ograniczenia) czy też płatnymi skryptami, które wcale nie są lepsze niż WordPress.

W dzisiejszych czasach sporo z nas chciałoby na pewno dorobić do swojej wypłaty, bądź zająć się pracą przez Internet jako głównym źródłem dochodów. Początkowo nie wydaje się nam to na pewno prostym zadaniem, ale zdecydowanie jest to zadanie wykonalne pod każdym względem. Praca w domu wymaga od nas jednak specyficznej wiedzy i organizacji czasu pracy, a dodatkowo jeżeli podejmujemy się tego typu formy pracy musimy liczyć się z dużą niestabilnością przychodów. To jednak nie zniechęca i chętnych do takiej formy zarabiania na co dzień mamy coraz więcej.

Nasuwa się więc pytanie… Od czego zacząć i jak się zmotywować do pracy w domu?

Praca w domu pod wieloma względami jest o wiele trudniejsza aniżeli chociażby praca biurowa. Przede wszystkim nie będziemy mogli pozwolić sobie na tak dobrą organizację pracy, bowiem dom jest tym miejscem, w którym łatwo jak nigdzie indziej o to, by nasza uwaga została niepotrzebnie rozproszona. W szczególności gdy nie mieszkamy sami będzie o to niezmiernie łatwo. Praca w domu to właśnie dlatego szczególnie początkowo praca niezmiernie trudna, która będzie wymagała od nas zmiany organizacji nie jedynie samej pracy, ale przede wszystkim zmienienia podejścia do pracy i życia w ogóle. Praca w swoim domu nie będzie niczym łatwym, ale również przynosi ona wiele efektów takich jak przede wszystkim doskonałe zarobki, samorozwój, a także możliwość zwiększania dochodów praktycznie bez zbędnych ograniczeń, których pełno na etacie i innych pracach w oparciu o umowy.

Zdecydowanie więcej osób niż dawniej preferuje pracę w domu. Warunki domowe jednym sprzyjają, a dla innych są problematyczne jeżeli chodzi o organizację tego czasu, który na pracę jest przeznaczony. W wielu wypadkach zorganizowanie się do obowiązków zawodowych i jednocześnie domowych nie jest łatwe. Po pewnym czasie jednak przyzwyczajamy się do tej formy zarobkowania i z całą pewnością po pewnym okresie przejściowym zrozumiemy, że praca w domu jest dla nas niezmiernie korzystna i daje wiele ciekawych możliwości rozwoju, których brak w przypadku pracy na etacie. Warto zastanowić się nad tą formą pracy jeżeli mamy tylko taką możliwość.

Podstawowa wersja kolorystyczna stylu xand także została zaktualizowana. Przypominamy o tym, że pozostałe wersje kolorystyczne nie będą dłużej wspierane. Własną wersję kolorystyczną stylu xand można stworzyć wykorzystując narzędzie colorize it: http://www.colorizeit.com/styles/phpbb-30-styles/213.xand.html.

W związku z wydaniem kolejnej wersji skryptu phpBB oznaczonej numerem 3.0.11 ogłaszamy, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni do naszego downloadu sukcesywnie wgrywane będą zaktualizowane style. Pierwszym dodanym już dziś jest slagg – już teraz możecie go pobrać i zainstalować na swoim forum.

Wersja tego stylu dla phpBB 3, podobnie jak reszta została właśnie zaktualizowana po to, aby bez komplikacji działać z najnowszą wersją skryptu (3.0.11). Ogromnie polecamy wgranie nowej wersji stylu.

Nasz najnowszy styl również otrzymał aktualizacje do wydanej obecnie wersji skryptu. Zapraszamy do pobrania jego najnowszej wersji, która jest w pełni kompatybilna z phpBB 3.0.11